No content available.

Μπας και αποκτήσει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα

Εντεκα επιλογές προέκυψαν από το σημερινό πρόγραμμα. Πάμε να τις δούμε.

PREMIER LEAGUE

Κρίσταλ Πάλας - Μπέρνλι: Ok, πιο ποιοτική η Κρίσταλ Πάλας, δεν αντιλέγω, ωστόσο οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στους 9 πόντους, οπότε τα 7,5αρια στο διπλό είναι εξωπραγματικά. Στα 26 ματς των δυο ομάδων για το πρωτάθλημα έχουν σημειωθεί συνολικά 21 γκολ. Όπερ είναι πιθανό η μεταξύ τους αναμέτρηση να κριθεί στο γκολ. Κρατάω το under 1,5 (3,25).

Μάντσεστερ Σίτι – Μπόρνμουθ: Η Σίτι κέρδισε και τα δυο ημίχρονα στα 6/7 παιχνίδια της στην Premier League. Επίσης κέρδισε και στα δυο ημίχρονα στις 15/21 αναμετρήσεις της φέτος, ανεξαρτήτου διοργάνωσης και έδρας. Στο 1,80 το ενδεχόμενο να κερδίσει και στα δυο ημίχρονα σήμερα τη Μπόρνμουθ.

Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: H Σαουθάμπτον έχει πετύχει 4 γκολ στα έξι φετινά εντός έδρας παιχνίδια της. Η Γιουνάιτεντ στις δυο τελευταίες της αναμετρήσεις αναδείχθηκε ισόπαλη με την Κρίσταλ Πάλας (0-0 εντός) και κέρδισε, με 1-0, τους Γιουνγκ Μπόις, με γκολ του Φελαϊνί στο φινάλε. Λογικά θα έχει λίγα γκολ το ματς στο «St. Mary's Stadium» οπότε κρατάω το under (1,90).

LA LIGA

Θέλτα – Ουέσκα: Η Θέλτα στο ντεμπούτο του Μίγκελ Καρντόζο ηττήθηκε από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (1-2 εκτός). Κατά τα άλλα μετρά 11/14 g/g στις αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις. Η Ουέσκα έχει συνολικό απολογισμό 9/14 g/g και στις εξόδους της μετρά 5/7 g/g. Σε αποδόσεις 2,15+ κρατάω το combo g/g+over.

Βαγιαδολίδ – Λεγανές: Δείχνει αρκετά «σφιχτό». Η Βαγιαδολίδ προέρχεται από 5/7 under 1,5 και η Λεγανές από 6/10 under 1,5. Επιλογή το under 1,5 (2,30).

Ρεάλ – Βαλένθια: Η Ρεάλ δεν έλυσε όλα της τα προβλήματα επειδή κέρδισε τη Ρόμα, με 0-2, στο «Olimpico», για το Champions League. H Βαλένθια έχει 8 ισοπαλίες στο πρωτάθλημα και μετρά πέντε Χ στις επτά τελευταίες της επισκέψεις στο «Bernabeu». Κρατάω το Χ (4,50).

BUNDESLIGA

Ντόρτμουντ – Φράιμπουργκ: Η Φράιμπουργκ έχει σκοράρει στις 11/12 τελευταίες της αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις και ευελπιστώ να βάλει ένα γκολ και στο «Signal-Iduna-Park» σήμερα. Εξάλλου αν μπορούμε να πούμε πως η Ντόρτμουντ έχει κάποια αδυναμία φέτος, αυτή είναι η αμυντική της γραμμή. Στο 2,05 το combo g/g+over.

Χοφενχάιμ – Σάλκε: Η Χοφενχάιμ μετρά 12/19 over 3,5 και 17/19 g/g φέτος σε όλες τις διοργανώσεις. Από 5/6 σερί over προέρχεται η Σάλκε. Επιλογή το combo over 3,5+g/g (2,45).

SERIE A

Φιορεντίνα – Γιουβέντους: Η Γιουβέντους βρίσκεται στο +8 από τη 2η Νάπολι οπότε για να υπάρξει κάποιο υποτυπώδες ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα θα πρέπει κάπου να γκελάρει. Η Φιορεντίνα προέρχεται από πέντε σερί ισοπαλίες και έχει υποστεί δυο ήττες στις 13 τελευταίες της αναμετρήσεις στο «Artemio Franchi». Θα ρισκάρω στο Χ (3,95).

SERIE B

Κοζέντσα – Πάντοβα: Η Κοζέντσα έχει απολογισμό 4/5 εντός έδρας g/g και η Πάντοβα 6/7 εκτός έδρας g/g. Επιλογή το g/g (2,00).